090 Změna termínu

Už ke konci spodní stavby pan Mráz avizoval, že se z Penatusu doslechl, že budeme s domem začínat trochu dříve. Protože jsme žádné oficiální informace neměli, ignorovali jsme tuto zprávu a těšili se, že jak skončí spodní stavba, usedneme doma do křesel, dáme si nohy nahoru a budeme se užívat vánoční pohodičku. Po vánocích se pak zvolna začneme zabývat koupelnami, kuchyní apod., protože bude tři měsíce klid.

Ovšem za pár dní přišel mail od pana Dědiny z Penatusu, zda něco brání tomu, aby vrchní stavba začala už 11. ledna. Když jsem se vzpamatoval, odpověděl jsem, že jediné, co by se mohlo jevit jako překážka je, že nemáme žádné peníze, abychom jim mohli za stavbu platit - vše, co jsme měli jsme totiž vydali za spodní stavbu (a ještě jsme si museli půjčit od rodičů). Ukázalo se, že to problém nebude, Penatus nám faktury začne vystavovat až poté, co nám banka uvolní peníze naší hypotéky.

Takže - proč ne? Nakonec kupodivu všechno i přes různé dílčí nezdary a zdržení (dlouhá studie a projekt pro stavební ohlášení, souhlas se stavbou o několik měsíců později, posun spodní stavby, problémy s montážní dokumentací apod.) může dopadnout tak, jak jsme si na začátku roku plánovali. Dům se postaví přes zimu a na jaře už budeme grilovat…

OBSAH

PŘÍPRAVY

SPODNÍ STAVBA

DALŠÍ PŘÍPRAVY

VRCHNÍ STAVBA

DOKONČENO

OSTATNÍ

Administrátorská zóna