028 Sloup před plotem

028 Sloup před plotem

(březen 2009)

Jak už bylo napsáno, náš pozemek je úzký a z přístup na něj z ulice je navíc rozpůlen dost ohavným sloupem elektrického vedení. A hned vedle sloupu je sloupek Telecomu, nyní Outů2, jak jednou řekla Marcela. Ze sloupu jde elektřina jen na naší parcelu a na parcelu našeho severního souseda. Je očividné, že sloup je dost zbytečný a přímo si říká o odstranění.

02801m.jpg 02802m.jpg

O to jsme se pokusili, ale nepodařilo se. ČEZ reagoval velmi rychle prostřednictvím jakéhosi pána, který měl Tachlovice na starosti. Dozvěděli jsme se, že odstranění sloupu je možné, ovšem pouze na naše náklady a ty odhadl na 90 tisíc Kč, vlastní provedení do cca jednoho roku. Jako druhou variantu navrhl bezplatné odstranění sloupu v případě, že bychom navýšili pojistky. U Marcely v práci označili jednání toho pána za výzvu k úplatku. Není to vyloučeno, protože jeho telefonní číslo už neexistuje, asi u Outů2 skončil.

S telefonním sloupkem to dopadlo podobně. Písemná odpověď O2 na naši žádost čítala mnoho stran zcela nesrozumitelného textu, pochopil jsem jen to, že přesun sloupku je možný, ale že formality s tím spojené by nám zabraly několik měsíců (hledání nového umístění, jednání s majitelem pozemku pro nové umístění, stavební řízení apod.) aniž by byl výsledek jistý. Zajímavé je, že sloupek se objevil na hranici našeho pozemku bez jakéhokoliv našeho vzrozumnění či souhlasu.
Prostě se ukázalo, že proti obrům typu O2 nemá obyčejný člověk žádnou šanci. Rozhodli jsme se, že se naučíme se sloupem a sloupkem žít a později už jsme se k tomuto problému nikdy nevraceli.

OBSAH

PŘÍPRAVY

SPODNÍ STAVBA

DALŠÍ PŘÍPRAVY

VRCHNÍ STAVBA

DOKONČENO

OSTATNÍ

Administrátorská zóna