003 Jak to začalo

Loni v prosinci se v Tachlovicích stavěl kanalizační řád a každý, kdo měl zájem, si za příspěvek 15 tisíc Kč mohl nechat udělat přípojku na vlastní pozemek. Nejprve jsme se všichni shodli na tom, že žádnou kanalizaci nechceme, ale jak je u něžného pohlaví obvyklé, moje žena Marcela brzy změnila názor, a vznikl z toho dost nepříjemný rozpor. Podle Marcely pozemek bez kanalizační přípojky jakoby ani nebyl, podle mne byla investice do kanalizační přípojky na pozemek, na kterém žádný dům nestojí ani stát nebude, zcela nesmyslná, nehledě na to, že přípojku lze udělat kdykoli později, kdyby byla náhodou potřeba. Oba jsme měli pravdu, ale zatímco já jsem považoval celou věc za vyřízenou, Marcela byla stále více zapšklá a vypadalo to, že mi moje přesvědčení do smrti neodpustí. Teď mi připadá úplně neskutečné, že to dokázala takhle vyhrotit.

Začalo mne to hodně štvát a měl jsem na ní vztek a rozhodl jsem se, že jí místo obvyklých dárků pod vánoční stromeček daruji kanalizační přípojku - nemělo to být pro radost, ale z trucu. Nakonec mne to stálo docela hodně úsilí a jednání, protože stavba v Tachlovicích končila a asi týden vůbec nebylo jisté, zda se k nám ještě budou ochotni vrátit a přípojku udělat. Všechno jsem to zajistil tajně, ale protože v Tachlovicích máme příbuzné (otec se zde narodil), k Marcele se to stejně nějak doneslo, jak jsem se později dozvěděl.

Stále mne trápilo, že jsem takto ‘vyhodil’ (jak jsem byl tehdy přesvědčen) 15 tisíc a hledal jsem způsob, jak se s tím trápením vyrovnat. Jediné, co mne po čase napadlo, bylo - ke kanalizaci si postavit něco, co jí bude využívat. A tak to začalo. Zatímco jiní staví dům proto, že v něm potřebují bydlet nebo proto, aby šikovně investovali, já jsem se rozhodl postavit dům, aby bylo kam zaústit kanalizační přípojku.

OBSAH

PŘÍPRAVY

SPODNÍ STAVBA

DALŠÍ PŘÍPRAVY

VRCHNÍ STAVBA

DOKONČENO

OSTATNÍ

Administrátorská zóna